top of page

Sensorinių žaidimų nauda

  • Writer: Ugnė Jakubauskaitė Alasevičienė
    Ugnė Jakubauskaitė Alasevičienė
  • 2024-09-21
  • 2 min. skaitymo

Atnaujinta: 2024-09-24

Sensoriniai arba kitaip jutiminiai žaidimai vadinami tais, kurie stimuliuoja vaikų pojūčius - lietimą, matymą, klausymą, uoslę ar skonį. Tačiau tuo pačiu tai liečia ir judėjimą, pusiausvyrą ar net erdvinį suvokimą.


Ne tik kūdikiai, bet ir vaikai dar ilgą laiką pažindinasi su pasauliu per pojūčius. Net suaugę mes mokomės reaguoti į savo kūno pojūčius ne tik, kai jau kūnas siunčia tarkim pervargimo signalus, bet mokomės atpažinti juos dar iki to.



Sensoriniai žaidimai padeda vaikams - suprasti juos supantį pasaulį ir skirtingų veiksmų pasekmes;

  • moko spręsti problemas ir tuo pačiu lavina atidumą

  • stipriną dėmėsio sutelkimą, gerina atmintį

  • kartu yra ir lavinama smulkioji motorika (dažnai reikalingas įgūdis ateičiai laikant tušinuką)

  • bei padeda susireguliuoti emocijas, nurimti, “įsižeminti”.



Teorijoje mes dažnai galime surasti Jean Piaget mintis, kuris bene pirmasis, įvardino jog žadimas niekada nėra TIK žaidimas. Žaidimos apima sistemingą mokymosi procesą, kurį netgi galima atpažinti pagal etapus (taip vadinamas žaidimo schemas). Poiaget manė, kad per jutiminius žaidimus vaikai geriausiai “virškina” anksčiau įsisavintą patirtį ir ją replikuoja ar peržaidžia bandydami suprasti naujus konceptus.



Dažnai sensorinių žaidimų metu, kada nėra jokio konkretaus scenarijaus ir vaikas gali žaisti laisvai, mes galime matyti vaiko mąstymo liniją - ką jis galvoja, ko vengia, kas patinka.



Visokeriopas pojūčių stiprinimas yra pagrindas kiekvienam mūsų, o vaikų vystymuisi jis yra itin aktualus 💫


Stiprinti pojūčius nesunkiai galime kiekvieną dieną - rengdamiesi čiupinėdami skirtingas medžiagas, gaudydami vėjo pučiamą lapą, ragaudami maistą, kartu gamindami, vaikščiodami basomis kojomis per žolę, bėgiodami ar žaisdami su smėliu. Mums nebūtina tikslingai kurti sensorinius žaidimus, kad stiprintume pojūčius, tačiau žaidimų pagalba mes galime sukurti begales situacijų vaikams dar geriau pažinti juos supantį pasaulį


Geriau pažinę pasaulį, vaikai ilgainiui geriau pažins ir save, o žaidimų pagalba mes geriau pažinsim savo mažuosius 🤍

 
 
 

Naujausi įrašai

Rodyti viską
NAMŲ RUOŠOS DARBAI KARTU

Neseniai užtikau daugiau nei 85m vykdomą (ir dar besitęsiančią) Harvard studiją apie “labai pasiekusius žmones”. Tyrimo metu buvo rastas...

 
 
 

Comments


bottom of page